Vzdělávací pořady, videosekvence pro e-learning, tutorialy

Vzdělávání má především inspirovat někdy pobavit a občas i provokovat. Rádi tvoříme videa, která taková jsou.

Scénárista a režisér Jakub má neobvyklou dovednost převádět všeliké nudné normy a fádní předpisy do podoby poutavých filmových scénářů. Například z banky dostaneme kodex chování a vystupování a rámcovou představu několika témat, která je třeba zaměstnancům připomenout. Z dopravních podniků nejčastější nešvary řidičů, které sice předpisy zakazují, ale přesto k nim občas dochází. Pro ČEZ, Distribuční služby jsme vytvořili sérii filmů, které představují zaměstnancům call centra informace a postupy nezbytné pro jejich každodenní práci.

A řešení? Pro banku vznikla série krátkých scének, většinou dialogů, jejichž cílem je rozpoutat diskusi o etichých tématech. Pro dopravní podniky 12 komixových grotesek, někdy komických, někdy tragických, tak jsk to vyžadoval konkrétní námět. Ocenění pro nás bylo, že zaměstnanci tyhle filmy nevnímali jako nějakou další nudnou povinnost pro ty ouřady z personálního, ale bavilo je to a povídali si o tom. Série krátkých filmů pro ČEZ měla zase úplně jinou formu. Hlavní postava - Montér Franta má doma takovou zvláštní mikovlnku. Upovídanou a zvědavou. Potřebuje třeba nutně vědět, jak to dělá, že dokáže ohřát jídlo a kde se ta elektřina bere a jak se dostane do zásuvky. Tak Frantovi nezbyde (když si chce něco ohřát) než slíbit, že troubě všechno ukáže. Tak si jí posadí na nosič a hurá na výlet! V dalších filmech si spolu zahráli na hlášení poruchy, zřizování místa dočasného odběru, přihlášení nového odběrního místa a dokonce Franta troubu odpojil od sítě, když si řádně neplnila své povinnosti.

Na druhou stranu umíme i takové ty typicky vzdělávací filmy a animace. Například v Evropském projektu o svařování kovů a plastů jsme byli velmi, velmi konzervativní.

V tomhle ohledu pro nás byla ta mírná hospodářská krize popravdě docela požehnáním. I velké firmy začaly šetřit a namísto nákladných školení (zaměstnanci cestují - nejsou v práci, platí se pro ně lektor, učebny, materiály) se vydaly cestou e-learningu. 

Dejte se s námi do řeči o Vašich námětech, třeba přijde inspirace. 

Příklady

Videa pro e-learningový kurz Zpětná vazba (TEAM.CZ)

Instruktážní filmy ČEZ Zákaznické služby s.r.o. (TEAM.CZ)

PMDP - Komixové grotesky

Banky - ČS a.s. (L2G)